aspidistra

AspidistrA -  dobry polski rock osadzony we współczesnych realiach. Zwykle w języku ojczystym, niekiedy w angielskim, ale zawsze na temat!

Niepowtarzalny rockowo-liryczny klimat charakteryzujący zespół jest tworzony przez szereg elementów. Głównym z nich jest problematyka poruszana w piosenkach, która dotyczy codziennego życia i relacji międzyludzkich. Bardzo ważnym czynnikiem jest także dążenie do zachowania optymalnych proporcji pomiędzy możliwie najlepiej dopracowanymi trzema warstwami kompozycyjnymi: warstwą wokalną, muzyczną i tekstową w taki sposób, aby żaden z tych elementów nie zdominował pozostałych. Wszystko to z jednoczesną dbałością, o zachowanie komplementarności i spójności znaczeniowej. Zespół korzysta z klasycznego instrumentarium, w skład którego wchodzą gitary elektryczne, gitary basowe, instrumenty klawiszowe i perkusja. Aspidistrę można sklasyfikować w kategorii allternatywnego/progresywnego rocka lub indie rocka.

Zespół został założony w sierpniu 2011 r. przez Jerzego Marcinkowskiego, Damiana Kurasza i Jana Rybę. Obecnie, po tym jak Jan Ryba wycofał się ze współpracy w 2012 r., tworzą go Jerzy Marcinkowski i Damian Kurasz.
JM


DSC01153


Na zdjęciu z sesji nagraniowej w sierpniu 2011 r. (od lewej): Adrian Adamski (muzyk sesyjny); Jan Ryba (AspidistrA - 2011), Jerzy Marcinkowski (AspidistrA - od 2011 do chwili obecnej), Damian Kurasz (AspidistrA - od 2011 do chwili obecnej), Bartłomiej 'Skiming' Skiba (muzyk sesyjny), Rafał Inglot (muzyk sesyjny).

Więcej o nas
foot3a