aspidistra

notatnik

tekst piosenki

Utwór „Rozstanie” przedstawia analizę rozpadu związku. W pierwszej zwrotce główny bohater rozpamiętuje niedawno zakończoną znajomość. Brakuje mu wspólnie spędzanych chwil i łudzi się nadzieją, że może jeszcze nie wszystko stracone.

tekst piosenki

Piosenka „Po czasie” powstała w 1996 roku. W oryginalnym nagraniu, które miało miejsce w studiu „Manek” w Sanoku, brał udział zespół w składzie  Paweł Żądło (śpiew), Damian Kurasz (gitara, bas), Paweł Potoniec (gitara,chórki), Adam Adaśko (instrumenty klawiszowe) i Jerzy Marcinkowski (tekst).


Tekst piosenki pt. ‘Inspiration for Life’ ukazuje Kraków, jako miasto atrakcyjne dla młodzieży pod wieloma względami. Miasto charakteryzujące się nieodpartym urokiem i ogromnym potencjałem wynikającym z tradycji, historii i kultury. Miasto będące prężnym ośrodkiem akademickim, gdzie działa wiele uczelni wyższych, stwarzających różnorodne możliwości osobistego rozwoju. Miasto, w którym można realizować wszelkie pasje, w którym spotyka się ciekawych ludzi (np.: artystów, naukowców, czy turystów i studentów z całego świata itp.), gdzie panuje niepowtarzalny, wręcz magiczny, klimat. Miasto, które obok licznych szans, oferuje także niezliczone atrakcje, ułatwiające miłe i twórcze spędzanie wolnego czasu...


AspidistrA -  dobry polski rock osadzony we współczesnych realiach. Zwykle w języku ojczystym, niekiedy w angielskim, ale zawsze na temat!

Logo zespołu przedstawia soczewkę z rubinową obwódką, która pokazuje zbliżenie na liść aspidistry w miejscu gdzie blaszka liścia ma przecięcie – symboliczną ‘ranę’. Po wewnętrznej stronie obwódki spływa ciecz, która się z tej ‘rany’ wydostała i przybrała kształt łzy.


Piosenka powstała w 1994 roku i opowiada o kultowej kawiarni w Nowym Jorku, mieszczącej się w Greenwich Village, gdzie w latach 60-ych często przesiadywał, tworzył i występował Bob Dylan. W tamtych czasach Le Figaro Café była miejscem spotkań awangardowych artystów i miała klimat typowy dla lokali uczęszczanych przez nowojorską bohemę.


Symbolika Aspidistry, wydaje się być spójna z podejściem zespołu do całego przedsięwzięcia twórczego, a nawiązanie do powieści Orwella pt. „Wiwat Aspidistra”, w pewnym sensie pozwala nam się utożsamić z romantycznym dążeniem do niezależnej twórczości, które jest leitmotivem książki.

foot3a